שמן קיק לשיער

השיער שלנו הוא מקור הגאווה שלנו. אנחנו מטפחים אותו, מטפלים בו, מסרקים אותו, חופפים אותו ושוטפים אותו על בסיס יומיומי. לכן, כשאנחנו מתחילים לראות שיערות על המסרק בסוף המקלחת, זו יכולה להיות חוויה מלחיצה ובלתי נעימה.

נשירת שיער היא תהליך ביולוגי טבעי שקורה לאנשים רבים בקרב האוכלוסייה, והוא נוצר לרוב עקב חוסר איזון הורמונלי, מחסור בויטמינים מסוימים, לחץ או דיכאון. ניתן לטפל בו במגוון שיטות פנימיות וחיצוניות שמתאימות לאנשים שונים ולסוגי שיער שונים.

אחד המרכיבים החשובים בשיקום שיער הוא שמן קיק. שמן קיק הוא שמן המיוצר מצמח הקיקיון – צמח רעיל מאוד הנפוץ בחורש הים תיכוני, אשר נעשה בו שימוש רפואי כבר מימי הביניים. לשמן היו שימושים רבים מאז שהתגלה, אך בשנים האחרונות עולם הרפואה "גילה אותו מחדש" ואנו רואים יותר ויותר שימושים שלו ברפואה המודרנית. החומר הפעיל בשמן הוא חזק מאוד ולכן השמן יכול לבקע את השכבה החיצונית של העור ולחדור פנימה אל תוך השכבות הפנימיות של העור. הוא עוזר בטיפול בפצעים בכוויות, ומסוגל לתרום תרומה רבה לשיקום וחיזוק השיער ולמניעת נשירה כוללת בשיער הראש. השמן עוזר גם גם לטיפול בגבות ובריסים והענקת מראה חיוני וחזק לשיער.

השמן מטפל בשורשי השיער ובסיב השערה, מחזק אותם ומגן עליהם מפני נזקי מזג האוויר ונזקים אחרים. השמן מסלק קשקשים ומטפל בקצוות מפוצלים וגירוד בשיער.

השמן מכיל ויטמין E, מינרלים וחלבונים. הוא אנטי בקטריאלי, אנטי פטרייתי ואנטי דלקתי. בנוסף, השמן מכיל כמויות גדולות של אומגה 9. כל התכונות הנ"ל מקנות לשמן את היכולת לעשות את מה שתרופות מודרניות רבות לא מסוגלות לעשות ולטפל גם בחלקים של השיער שקשה מאוד להגיע אליהם.

מומלץ להשתמש בשמן כחלק מרכזי במסכת שיער המכילה מרכיבים נוספים כגון לימון, בצל, חלמון וכו'. את המסיכות הללו מומלץ לשים כפעם בשבוע לשיפור מראה השיער ובריאותו.

מחיר בקבוק שמן נע בין 25₪ ל-50₪ (בקבוק שיכיל 250 מ"ל)

אם משתמשים בשמן לבדו, מומלץ למרוח כמות קטנה ממנו על קצות האצבעות ולעסות את שורשי השיער כחמש דקות, ולאחר מכן לחפוף.