תיקי kanken – טרנד התיקים מבית קנקן בישראל

אפנה נמצאת בכל מקום בחיים שלנו. אנחנו צורכים אותה, חובשים אותה, נועלים אותה ומקימים תרבות שלמה סביב מה לקנות ומתי.

ובכן, בכל מי שיש לו עין לאפנה וודאי שם לב לשגעון חדש שתקף את ארצנו הקטנטונת, כמו כן את כל העולם כולו. מדובר בתיקים פשוטים בעלי צבע אחיד וחלק, מראה בוהק ונעים, שתי רצועות וסמל של זאב מתנוסס מאחור. מדובר בקו תיקים של חברת Fjalraven הנקראים – תיקי קנקן (kanken).

אנו נחשפים לתיקי kanken בקרב תלמידות, מטיילים וברחבי הרשתות החברתיות. יש ז'אנר שלם של תמונות אינסטגרם בהן אנו רואים מטיילות ומטיילים מצלמים עצמם ברחבי העולם עם תיקי קנקן, ומאחוריהם נופים עוצרי נשימה (רבות מהתמונות הן חלק מקמפיין שיווקי של חברת Fjalraven).

אז מה בדיוק הסיפור של התיקים האלו?

ובכן, הסיפור של התיקים, כמו כל סיפור טוב, מתחיל בשוודיה של שנות ה-70 – תקופה בה מתחילים לשים לב לתופעה משונה – כל תלמידי התיכון של שוודיה סובלים מבעיות גב. מחקרים קלים מגלים כי הדבר נובע מהמשקל הרב של הספרים שנאגרו בתוך תיקי צד רעועים. חברת Fjalraven מחליטה לקחת את העניינים לידיים ולייצר ליין משלה של תיקים עמידים וחזקים. חודשים קלים עוברים והתיקים נהפכים ללהיט היסטרי בארץ השלום והבלונד – ולאחר מספר שנים – גם בכל העולם. ובעיות הגב? נעלמו כל היו.

תיקי Kanken עשויים מתערובת של ניילון וכותנה שלתוכה מוחדרת שעווה בטכנולוגיה שוודית מתקדמת. התערובת המשונה מייצרת בד גמיש ונוח שמקבל את צורת הגב של הלובש אותו עם הזמן ושומרת על הצורה המרובעת של התיק, וכך ניתן ללבוש את התיק עם משקל רב בתוכו מבלי לחשוש מבעיות גב. התיק יכול לשמש גם כתיק טיולים, תיק סטודנטים, תיק לעבודה או סתם פריט אופנה.

המראה החלק והפשוט של התיק, שנראה כמו משהו שיכולת למצוא בשוק בגדים בחו"ל, הם אלו שהשיגו לו את הפופולאריות המטורפת שהוא צבר בשנים האחרונות.

התיק מגיע בשלושה גדלים עיקריים – קטן לילדים, רגיל וגדול. התיק הרגיל מכיל כ-16 ליטרים. בחלק מהתיקים יש תא מיוחד המתאים לנשיאת מחשב נייד.

ניתן לרכוש את התיק ברוב החנויות ב-90$ שהם 320₪.